program


Mozart late night

Mozart late night

Mozart Late Night

Mozart-show egy egészben 18 éven felülieknek

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 08. Februar 2014 22:00

A dán bölcselő, Søren Kierkegaard nevezte az érzéki zsenialitás zeneszerzőjének Mozartot, s bár a kifejezést a Don Giovanni kapcsán használta, az érzéki zsenialitás a teljes életműre érvényes. A Magyar Állami Operaház és a Zeneakadémia Koncertközpont közös produkciójában frivol színpadi egységgé áll össze néhány kevéssé ismert Mozart-kompozíció: az énekesnők versengését karikírozó ifjúkori opera, A színigazgató, valamint az éjszaka jótékony leple alatt egymásra találó szerelmesek legsajátabb műfajának képviselői, a vokális notturnók. A későesti előadás 18 éven felülieknek szól, tekintettel arra, hogy az alkotók a Mozart-zenében rejlő érzékiség maximális kibontására törekszenek. És ami az érzékiséget illeti: van mit kibontani Mozart zenéjéből.

Műsor:

Mozart: A színigazgató (K. 486)
Madame Herz : Sáfár Orsolya
Madamoiselle Silberklang : Puja Andrea
Monsieur Vogelsang : Mukk József
Buff színész : Palerdi András
Mozart: Hat notturno (K. 346, 436–439, 549)
Szoprán : Sáfár Orsolya
Szoprán : Puja Andrea
Basszus : Palerdi András

Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara
Közreműködik: a Magyar Állami Operaház Zenekara
Magyar szöveg: Litkai Gergely
Díszlet és jelmez: Menzel Róbert
Rendező: Szarka János
Karmester: Oberfrank Péter

Aktuelt


A magyar irodalom egyik legszívbemarkolóbb alkotása felnőtteket, fiatalokat egyaránt megérint. Közös gondolkodásunk és közbeszédünk része lett a grund, amely a miénk, ahogy azt Dés-Geszti csupa érzelem, csupa dallam betétdalában éneklik a szereplők.

A hegyek között, egy eldugott alpesi szállodában eseménydúsan telnek a napok. Bár mindenki pihenni jött, de senki nem talál nyugalmat, pedig a körülmények adottak lennének a tökéletes kikapcsolódáshoz. Házaspárok, barátok, üzletfelek és művészek nyaralnak együtt, már nem először, de talán most utoljára, mert ezen a nyáron néhányuk sorsa menthetetlenül és végzetesen összegabalyodik.

Fesztbaum Béla színházi estje Molnár Ferenc írásaiból

PÅ PLAKATEN


A Lóvátett lovagok Shakespeare legjátékosabb komédiája. Naná, hogy több mint 246 szójátékot tartalmaz – ott van mindjárt a címe!

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.