Program


A doktor úr

A doktor úr

Molnár Ferenc azon kevés magyar drámaírók közé tartozik, akiknek darabjait világszerte előszeretettel játsszák. Népszerűségének oka, hogy minden művében fellelhető valamilyen örök emberi mondanivaló, melyet játszi könnyedséggel, mély értelmű humorral, meglepő fordulatokkal tarkítva tár elénk..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 07 2011 7:00PM

A doktor úr
A Budapesti Operettszínház és a Thália Színház közös produkciója
Molnár Ferenc azonos című darabját zenés színpadra alkalmazta Böhm György, Dalok: Zerkovitz Béla

Molnár Ferenc azon kevés magyar drámaírók közé tartozik, akiknek darabjait világszerte előszeretettel játsszák. Népszerűségének oka, hogy minden művében fellelhető valamilyen örök emberi mondanivaló, melyet játszi könnyedséggel, mély értelmű humorral, meglepő fordulatokkal tarkítva tár elénk.

Franciás vígjátéktechnikája magyar színpadon is tökéletesen bevált. A vígjáték figuráit zseniálisan kitalálta Molnár Ferenc. Az író ízig-vérig színházi ember volt. Minden felesége, meg azok is, akikkel csalta a feleségeit, valamennyien színésznők voltak. Minden színészről tudta előre, hogyan jön be, merre megy, mit csinál. Azért annyira élethűek a szereplői, mert valós emberek álltak előtte modellként. A legkisebb szerepet játszó színésznek is van legalább két olyan pillanata, amiért érdemes bejönnie aznap este a színházba.
A doktor úr című darab (1902) a szerző legelső színpadi alkotása, mégis valódi mestermű. Megismerhetjük benne Dr. Sárkányt, híres és gátlástalan ügyvédet, a doktor urat, akinek semmi sem számít, csak saját dicsősége és karrierje. Üzleti, és részben szellemi partnere egy tizenkilencszer felmentett, minden hájjal megkent, de mégis szeretetre méltó, az igazságot kimondó, céljainak elérése szempontjából meghökkentően gátlástalan tolvaj, Puzsér. Izgulhatunk, hogy vajon siker koronázza-e az önmagában is bizonytalan Sárkányné flörtjét a korrupt rendőrtiszttel. Mindezek mellett tanúi lehetünk egy angyali humorral ábrázolt, nyiladozó szerelemnek, az ilyenkor elengedhetetlen félreértéseknek, és még számtalan váratlan fordulattal tarkított élethelyzetnek, amelyek végül meghozzák a várva-várt megoldást.
Ebben az előadásban találkozik a legnépszerűbb színpadi szerző, Molnár Ferenc, és a legnépszerűbb zeneszerző, Zerkovitz Béla. A komponista örökzöld slágerei, Az alvilágnak nincs romantikája, az Én és a holdvilág, az Álmaimban tegezem magát, a "Bukj el"szoknya, a Lehoznám néked a csillagokat, a Pesti nő és a többi remekül illeszkedik Molnár zseniális bohózatába. A mostani, új zenés színpadi változat követi azt a magyar színházi hagyományt, amikor színészekre, adott szereposztásra készül az adaptáció.

Our offer


Barbara Tartuffe, miután elvégzett egy elismert természetgyógyász iskolát Berlinben, és sikeresen kigyógyította magát súlyos gerincbántalmaiból, kiszáll a tolószékből és az emberek gyógyításának szenteli az életét. Hamarosan betegek százai keresik fel testi és lelki bajaikkal speciális egészségközpontját, majd átteszi székhelyét a Balaton-felvidékre, és egyik kedvenc tanulótársa házában folytatja áldásos tevékenységét.

Argan a wealthy Parisian cares only about his imaginary diseases. This mania makes him selfish and tyrant. He believes only in medicine, pills, treatments – and in his young wife. Everybody who doubts or disagrees becomes an enemy in Argan’s eyes. That’s why he chooses a doctor for his daughter, Angelique, as well. But Angelique’s heart is already engaged…

improvizációs játék a Vígszínház színészeivel

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.